MŪSU MĒRĶI IR:

 • Sociālās atstumtības un sociālā riska mazināšana, labklājības veicināšana ģimenēm, bērniem un vientuļajiem cilvēkiem Latvijā;
 • Speciālistu un partneru piesaiste, materiāla, emocionāla un sociāla atbalsta sniegšanai;
 • Kristīgo pamatvērtību realizēšana organizācijas mērķu sasniegšanai; 
 • Palīdzības sniegšana krīzes un ārkārtas situācijās;
 • Labdarības tradīciju veidošana un attīstīšana Latvijā.

KAS MĒS ESAM...

Biedrība „Tuvu” ir kristīga labdarības organizācija, kura palīdz grūtībās nonākušām Latvijas ģimenēm, bērniem un vientuļiem cilvēkiem. Sadarbībā ar atbalstītājiem no Latvijas un ārvalstīm, ieguldot arī biedrības labdarības veikalu peļņu, tiek realizēti dažādi labdarības projekti:

 • palīdzības izdale
 • nometnes pusaudžiem
 • būvniecības projekti
 • izglītojoši pasākumi
 • skolas somu izdales pasākumi
 • radošās un praktisko iemaņu darbnīcas

SABIEDRISKĀ LABUMA STATUSS

Biedrībai "Tuvu"  ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas nozīmē, ka esam ieguvuši ne tikai Jūsu, bet arī valsts uzticību, par ko ir milzīgs prieks! Tie ir arī lieliski jaunumi mūsu atbalstītājiem, jo ziedotājiem – gan privātpersonām, gan arī uzņēmumiem, kuri atbalsta Sabiedriskā labuma organizācijas, ir iespēja saņemt nodokļu atlaides. 

ESAM TUVU...

Mūsu nesen atjaunotajā noliktavā Brankās trūcīgajām ģimenēm ir iespēja saņemt sev nepieciešamo palīdzību - apģērbu, apavus, pārtiku, sadzīves lietas un pat mēbeles. 2016. gadā biedrība “Tuvu” saņēmu Lauku atbalsta dienesta apstiprinājumu projekta “Daudzfunkcionāla sociālās palīdzības centra ierīkošanas projekta izstrāde biedrībai “Tuvu” īstenošanai. Šobrīd ir īstenota 1. no 3 projekta kārtām, kur pēc palīdzības izdales telpas atklāšanas trūcīgajām un maznodrošinātajām Zemgales ģimenēm ir iespēja regulāri saņemt apģērbu, apavus, pārtiku, sadzīves preces un mēbeles. Esam ļoti priecīgi, ja varam teikt un redzēt, ka esam palīdzējuši ne vien īslaicīgi cilvēku fiziskajās vajadzībās – pēc ēdiena un apģērba, bet vēl vairāk – ilgtermiņā - ja redzam, ka pārmaiņas skārušas viņu ģimenes globālā mērogā, izmainot domāšanu - no ņēmēja kļūstot par devēju, nodrošinot sevi un radīt kaut ko pašam. Pēc abu pārējo 2 kārtu noslēgšanas 2018. gada oktobrī Tuvu telpās tiks uzsākti vairāki labdarības projekti. Šeit paredzēts saņemt kravas no Vācijas un Latvijas atbalstītājiem, veikt to šķirošanu un izdali gan sadarbības partneriem, gan sociāli mazaizsargātajām personu grupām, ierīkot radošo un praktisko nodarbību telpu, kas vienlaikus kalpos kā telpas semināriem, apmācībām un pasākumiem, kā arī, šeit notiks radošās darbnīcas un izglītojoši pasākumi trūcīgajām ģimenēm, tā dodot iespēju apgūt jaunas prasmes, attīstīt darba iemaņas un ilgtermiņā uzlabot ģimenes situāciju. Telpās atsāks darboties arī Jauniešu darbnīca, kur kopā sanākt jauniešiem ar saviem tēviem un apgūt noderīgas dzīves gudrības. Nākotnē pieguļošajā teritorijā paredzēts ierīkot zaļo zonu biedrības “Tuvu” rīkotajiem vasaras pasākumiem.

 MŪSU REDZĒJUMS NĀKOTNĒ...

Mūsu rīcībā ir arī trīs lielas noliktavu telpas un mūsu cerība ir, ka drīzā nākotnē varēsim šīs abas telpas atjaunot un pārcelties no pašreizējām telpām uz šīm. Esam saņēmuši projekta apstiprinājumu un uzsākuši šo telpu atjaunošanu - tā pirmā kārta jau ir īstenota un palīdzības izdales telpa ir atjaunota. Atlikušas pārējās divas, lai jau 2018. gada rudenī tās varētu pildīt pavisam jaunu funkciju - šī vieta kļūs par daudzfunkcionālu sociālās palīdzības centru, kur cilvēkiem būs iespēja ne tikai saņemt palīdzību apavu, apģērba un pārtikas veidā, šeit būs iespēja arī saņemt emocionālu un psiholoģisku atbalstu, darboties radošajās darbnīcās, piedalīties dažādos biedrības "Tuvu" rīkotos pasākumos, kā arī darboties kā brīvprātīgajiem noliktavā.

LABDARĪBAS VEIKALI

Sniedzot praktisko palīdzību, mēs nereti saskaramies ar finansiāla rakstura jautājumiem – bieži vien ar palīdzības sniegšanu apģērba, apavu vai mēbeļu veidā vien nav līdzēts, tādēļ mums nācās meklēt risinājumus, kā sniegt atbalstu tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešama specifiska palīdzība – medikamentu un pārtikas iegādei, veselības aprūpei, vai dzīves apstākļu uzlabošanai.

Vācu partneru mudināti un atbalstīti, izlēmām spēkus izmēģināt uzņēmējdarbībā un atvērt labdarības veikalus Jelgavā un Rīgā. Visa peļņa tiek izmantota iepriekš minētajos labdarības projektos. Veikalos tiek tirgotas lietas no Vācijas, taču arī Latvijas iedzīvotāji ir aicināti aktīvi ziedot citiem noderīgas lietas, ar iespēju izvēlēties – vai šīm lietām nonākt veikalā un par iegūtajiem līdzekļiem īstenot kādu projektu, vai arī dot iespēju trūcīgajiem iedzīvotājiem tās saņemt bez maksas.

Veikalā ir iespēja iegādāties apģērbu bērniem un pieaugušajiem, apavus, traukus, mēbeles un citas noderīgas lietas visai ģimenei par draudzīgām cenām, lai veikals būtu pieejams jebkuram un katrs varētu atrast sev ko vērtīgu un noderīgu. Vēlamies, lai cilvēks, ienākot mūsu veikalā, sajustos īpašs un gaidīts, lai šis veikals nebūtu vienkārši viens no daudziem, bet atšķirtos ar ko īpašu.


Biedrības "Tuvu" Labdarības veikala Jelgavā, Pasta 51, darba laiks:

P - 10 - 19
O - 10 - 19
T - 10 - 19
C - 10 - 19
P - 10 - 19
S - 10 - 15
Sv - atpūšamies

Biedrības "Tuvu" Labdarības veikala Rīgā, A.Čaka 71, darba laiks:

P - 10 - 19
O - 10 - 19
T - 10 - 19
C - 10 - 19
P - 10 - 19
S - 10 - 16
Sv - atpūšamies

Tuvu labdarības veikals Jelgavā, Pasta 51

Tuvu labdarības veikals Rīgā, A.Čaka 71

TUVU NOVĒRTĒTS KĀ VIENS NO 19 SOCIĀLĀS UZŅĒMĒJDARBĪBAS VEIKSMES STĀSTIEM

16. novembrī, kad tiek svinēta Sociālās uzņēmējdarbības diena - Sociālās uzņēmējdarbības asociācija prezentēja savu jaunāko veikumu - izdevumu "Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā: 19 veiksmes stāsti":

Izdevumā trijās valodās apkopoti Latvijas sociālās uzņēmējdarbības celmlauži - gan lielie un zināmie stāsti, gan arī jaunie censoņi, kas jau pirmajos soļos sevi saukuši par sociālajiem uzņēmējiem. Priecājamies, ka arī Tuvu ir iekļauts šajā izdevumā un novērtēts kā veiksmes stāsts!  Paldies socialauznemejdarbiba.lv, ka šī kustība Latvijā jau iesakņojusies un aug par krāšņu koku!  .